4 mód, hogy örüljünk annak, hogy szülők lehetünk

Természetesen, aki úgy dönt, hogy családot alapít, mindenképpen boldog, hogy két-három csemete nyüzsög körülötte. Azonban a szülők is belekerülhetnek egy hullámvölgybe és érezhetik úgy, hogy kell egy kis változás, ami ismét energiával látja el őket. Tippeket adunk, hogy miért örüljünk annak, hogy apák, vagy anyák lehetünk.
4 mód, hogy örüljünk annak, hogy szülők lehetünk

1. Szuperanyu és szuperapu nem létezik

Nagyon jó lenne szuper képességekkel rendelkezni. Csodás érzés lenne, ha a lakásunk mindig úgy ragyogna, mint a gyerekek érkezése előtt, és az is jó lenne, ha a gyerekek lefektetése után az idegrendszerünk sem lenne összekuszálódva. A szülőknek tudomásul kell venniük, hogy nem léteznek szuperszülők, legfeljebb csak a filmekben. Ha valaki tudatosítja magában, hogy minden tőle telhetőt megtett, és minden egyes nap a legjobbat hozta ki magából, és nem is kíván szuperapu vagy szuperanyu lenni, akkor nyert ügye van, nem is kell tovább aggódnia.

2. A jó felülírja a rosszat

A gyerekek sokszor igazságtalanok a szüleikkel, de amikor kicsit a háttérbe szeretnénk vonulni, ne a konfliktusokra, ne a negatív élményekre, ne a gyerek, bántó szavaira gondoljunk. Vizionáljuk magunk elé, hogy mennyire édes tud lenni, amikor hozzánk bújik, milyen jólesik, amikor azt mondja, szeretlek, vagy mennyire meghatódtunk legutóbb, amikor egy csésze teával állított be a szobánkba. Mindig a pozitív emlékekbe kapaszkodjunk, hiszen ezek az apró élmények, emlékek adnak erőt a mindennapokhoz.

3. Nézegessünk régi fényképeket

A kamasz ismét dühösen csapta be a szobája ajtaját? Ismét késett egy órát a buliból? A négyévesünk dühösen grimaszolt ránk? Vegyünk egy mély lélegzetet, öntsünk magunknak egy pohár italt – legyen az bor, kávé, vagy tea ­­– nyugodtan dőljünk hátra a kanapén, és nézegessünk fotóalbumot. Mire a fotóalbum végére érünk, minden mérgünk el fog párologni és nem érezzük azt, hogy az eddigi munkánk kudarcba fulladt.

4. Ne legyünk mártírok

A mártír szülők nem vívnak ki tiszteletet a gyermekeik szemében, épp ellenkezőleg. A gyerek akkor tiszteli a szülőt, ha nem mindig látja őt mosolyogni és bizony a szülő is elmondja a véleményét a gyermeknek, még ha az történetesen negatív is. Ha a szülő úgy érzi, hogy elege van, mert ismét harc dúl a családban a vacsora miatt, csak nyugodtan vegye fel a kabátját és tegye azt, amihez kedve van. Menjen futni, üljön be egy kávézóba a barátnőjével, vagyis egyszerűen legyen ott, ahol kisimulhatnak az idegei. Mire hazaér, a gyerekek is lecsillapodnak és bocsánatot fognak kérni a viselkedésük miatt. Ha viszont azt látják, hogy anya úgy ugrál, ahogyan ők fütyülnek, akkor századjára is ki fogják hozni a sodrából a szülőt egy nekik nem tetsző vacsora miatt.

Kapcsolódó cikkek

A helikopter szülő 6 figyelmeztető jele

A helikopter szülő 6 figyelmeztető jele

A helikopter szülő túlfélti, túlgondozza a gyermekét. Pedig a gyermeknek is szüksége van arra, hogy néha hibázzon, hiszen így válik önálló, érett személyiséggé felnőttkorában.

A szülő, mint a gyermeke tanítványa

A szülő, mint a gyermeke tanítványa

Nem csak a szülő taníthat okos és hasznos dolgokat a gyermekének, hiszen a gyermekeinktől sok olyan cselekedetet elleshetünk, amelyek talán megkönnyíthetik a mindennapjainkat.

Stressz, házasság, gyerekek

Stressz, házasság, gyerekek

A gyermek érkezése egy-egy családba, nem csak rózsaszínbe burkolt, örömteli pillanatokat hordoz magával. Bizony, ahol gyermek van, ott több stressz is van. Mit tegyünk a stressz csökkentése érdekében? Mutatunk néhány ötletet!